Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Elewacja- wyższość białego nad białym

Blog:  marcelamalina
Data dodania: 2021-12-18
wyślij wiadomość

"Bielsze nie będzie" jak mawiał klasyk ;) Pewnego razu wykonawca-  zapytał o kolor elewacji, padła odpowiedz "biała" i gdybym się nie upomniała o próbnik to bym miała jakiś biały. Dla mnie biel nie jest jedna- baba się czepia. No i zaczęłam wykład o wyższości jednej bieli nad drugą. W trakcie tego wykładu zadałam sobie sprawę, że wybór dla mnie też nie będzie taki oczywisty. Wzorniki bardzo pomagają, ponieważ widać z domieszką jakich farb są poszczególne odcienie bieli. Jedne są cieplejsze z domieszką brązów, chłodne (wg mnie sine) z odrobiną koloru niebieskiego, inne mają w sobie szarość i to nie jednego rodzaju.
Podana procentowa ilość światła odbitego też ułatwiła sprawę, ponieważ nie chcieliśmy białego "oczojebnego"- widocznego z kosmosu.
Wybór dokonałam drogą eliminacji. Na początku odpadły odcienie chłodne- nie pasowałyby do drewna w ciepłym kolorze orzecha, odpadły odcienie z domieszką brązu- moim zdaniem w pewnym świetle wpadały w róż🤷 Został mi biały wpadający w szarość.
Walka toczyła się między Atlantic 1 oraz Lanzorete 1.
Ostatecznie wygrał Lanzorete 1- moim zdaniem z odrobiną ciepłej szarości.
Jeśli wykonawca zrobi po prostu biały, czy poznam czy coś jest nie tak- tego nie wiem. Najlepsza jest świadomość, że dokonałam słusznego wyboru w mojej głowie 🤣
Czy wszyscy widzą te niuanse w rodzajach bieli czy tylko ja?



7Komentarze
Data dodania: 2021-12-18 11:18:35
Haha, nie tylko Ty;) Ja musiałam zobaczyć większy kawałek próbki tynku i zdecydowałam się na kolor, który miał ciekawą nazwę, a wyszedł biały😎 Tyle, że tak jak piszesz - jest to biały przyjemny dla naszego oka. Szukaj dużych próbników. Co do bieli Lanzarote to poszaleli, bo to CZARNA wyspa wulkaniczna🤣
odpowiedz
hk30  
Data dodania: 2021-12-18 15:20:32
Hehe, też znamy ten problem ze znalezieniem odpowiedniej bieli. Faktycznie dobrym pomysłem jest wybrać sobie conajmniej dwie biele, które się już nam podobają i zamówić je w dużym formacie. Dodatkowo można to potem zestawić z pozostałymi wyborami np. drewnem, betonem czy stolarką okienną :-) Powodzenia z wyborem! ;)
odpowiedz
Odpowiedź do mojanowabuda
Data dodania: 2021-12-21 10:13:24
No faktycznie z nazwy często nie mają nic wspólnego z kolorem białym. Może dzięki Lanzorete w domu będę czuła się w domu jak na wakacjach. Nie miałam możliwości zobaczenia większych próbek, ponieważ nie było na to czasu. Pogoda nie sprzyja robieniu elewacji, ale jedno okno pogodowe wystarczyło. Jak tylko zdejmą rusztowanie pokaże efekty.
odpowiedz
Odpowiedź do mojanowabuda
Data dodania: 2021-12-19 21:31:52
Ja mam biel w swojskiej odmianie "śmietanka" 😂
odpowiedz
Data dodania: 2021-12-21 10:14:36
Brzmi apetycznie :)
odpowiedz
Odpowiedź do naszfamiliaris
morganiec
Data dodania: 2021-12-21 10:35:46
Wzięliśmy Gobi 1 bo u sąsiada z antracytowymi oknami była to ładna biel. My mamy drewnopodobne i ten sam kolor u nas wszedł dużo bardziej w żółty niby biały ale jednak kolor okien podbija ciepły odcień, odbija się w osciezach. Wiec do drewnopodobnych teraz bym brała biały bazowy i w zestawieniu z drewnianymi oknami wyszedłby ciepły biały.
odpowiedz
Data dodania: 2022-01-09 09:43:40
Faktycznie , trzeba by było brać większe próbniki i przyłożyć do okien i do podbitki. Wszystko ma znaczenie, aby uzyskać końcowy efekt, który nas zadowoli
odpowiedz
Odpowiedź do blog został usunięty

REKUPERACJA- samodzielny montaż cz.II

Blog:  marcelamalina
Data dodania: 2021-12-03
wyślij wiadomość

Oczekiwany rekuperator  Thessla Green- pieszczotliwie nazwany przeze mnie "KROWĄ". Choć znałam jego wymiary to i tak zaskoczył mnie swoimi gabarytami. Jak ja chciałam go wepchać pod skos dachu to ja nie wiem.

Postawiony jest na podkładkach antywibracyjnych (zostały mi z montażu pompy ciepła), nie ze względu na wibracje (jest cichutki i nie wibruje) tylko by podnieść go w celu wykonania odpływu skroplin ze spadkiem.

Czerpnia wykonania z pod podbitki. Ze względu na mały prześwit nad murłatą zastosowałam kosmiczną kształtkę, która nie zmniejsza wielkości przekroju przewodu. Na dzień dzisiejszy obłożona tylko częściowo wełną mineralną, reszta będzie zaizolowana pianą podczas ocieplania dachu. 

Wyrzutnia wyprowadzona na dach. Nie chciałam stosować wyrzutni w podbitce ani w ścianie szczytowej, ze względu na obawę brudzenia elewacji podczas eksploatacji. 

Rekuperacja sprawdza się wyśmienicie podczas suszenia tynków i posadzek.  Wcześniej widać było lekko zaparowane okna (zaklejone przez ekipę od elewacji), a po uruchomieniu rekuperatora wilgoć znika w oczach. 

Na odpływie skroplin nie mam zastosowanego syfonu. Nie wiem czy jest potrzebny. Muszę zgłębić temat. Zawsze mogę dołożyć.  Jak myślicie, jest sens???









4Komentarze
Data dodania: 2021-12-03 20:32:03
Kształtka rzeczywiście interesująca ;) U nas syfon montażyści założyli - w sensie jest po prostu zrobiony z dwóch kolanek ;) Więc koszt żaden Czy warto? W moim rekuperatorze odpływ skroplin jest na komorze przy wyrzutni więc ewentualne smrodki z kanalizy powinny wywiewać na dwór, ale gdybyś wyłączył na jakiś okres reku, to potem może być nieprzyjemny zapach w domu. Ale tak tylko zgaduję.
odpowiedz
Data dodania: 2021-12-10 08:51:20
Test smrodkowy przeprowadzę jak tylko założę miskę ustępową ;) Nie jestem fanką rozwiązań "na wszelki wypadek"- tak dla zasady hehe. Jeśli się okaże, że trzeba założyć to chyba wtedy do zrobię.
odpowiedz
Odpowiedź do malowniczy
Data dodania: 2021-12-08 16:20:41
Nie wiem czy u Was też tak to wygląda. W moim przypadku rurą odplywową na sktopliny sporo dmucha. Zatem, jeśli to jest normalne, to syfon nic tutaj nie da, bo wydmucha wodę z niego. Czy u Was jest tak samo? Uwaga. Właśnie zakupiłem przewód 2x0.5mm² i będę kombinowal, jak to upchnąć pod plytkami. Zapomniałem założyć przyciski dzwonkowe w łazienkach i doprowadzić do nich kable. Przyciski do uruchomienia przewietrzenia po kąpieli. Warto o tym pomyśleć na początku, bo nie będzie Wam lub domownikom się chciało po każdej kąpieli lub "dwójce " w wc podchodzić do panelu sterowania. Prościej klepać przycisk.
odpowiedz
Data dodania: 2021-12-10 08:46:47
Z ciekawości sprawdzę czy dmucha w odpływie. Jeśli tak, to masz rację, syfon nic tu nie pomoże. Nad przyciskiem dzwonkowym się zastanawiałam, jestem jeszcze przed płytkami, więc można jeszcze kabel pociągnąć. Panel sterowania mam zaraz obok łazienki, w kotłowni, więc nie jest to daleka wyprawa, żeby włączyć tryb wietrzenia. Sprawa do przemyślenia. Dzięki za przypomnienie o tym
odpowiedz
Odpowiedź do rabarbar1
marcelamalina
ranga - mojabudowa.pl stały bywalec
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 19651
Komentarzy: 52
Obserwują: 3
On-line: 9
Wpisów: 14 Galeria zdjęć: 112
Projekt Mini II
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy bez poddasza bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Koszalin
ETAP BUDOWY - VI - Instalacje wewnętrzne
ARCHIWUM WPISÓW
2022 styczeń
2021 grudzień
2021 listopad
2021 październik
2021 wrzesień
2021 sierpień
2021 lipiec
2021 maj
2021 kwiecień
2021 marzec
2020 październik

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik